Fiziki Alışverişteki Problemler

Değerli müşteri,

Bugün bir markete girdiğinizde ne tür problemlerle karşılaşıyorsunuz? Alışveriş anında sihirli bir değneğiniz olsaydı neyi değiştirmek isterdiniz?

Müşterilerle yaptığımız anketleri ve şikayetvar.com’u değerlendirdiğimizde bir çok probleme şahit olduk. İlk olarak kasada sıra beklemek istemiyoruz. Yıl olmuş 2020, hala alışverişimizin büyük kısmını uzun kasa kuyruklarında geçiriyoruz. Hatta bazen acelemiz olduğunda az bir alışverişimizde kasadaki sırayı farkedince ürünleri bırakıp marketten ayrılabiliyoruz. Günümüzde COVID-19'un başlangıcından bu yana kasada sıra beklerken sosyal mesafesimizi koruyamayabiliyoruz bundan dolayı çok daha büyük problemle karşı karşıya gelebiliyoruz.

Diğer bir problem; büyük marketlerde aradığımız ürünü kolaylıkla bulamıyoruz. Sonrasında markette yetkili birini aramaya çalışıyoruz bazen onlarda aradığımız ürünün yerini bilmiyor.

Kasada indirimlerden haberdar olmak hakkında ne düşünüyorsunuz? Genellikle bu soruyu sorduğumuz kişiler pek ilgilenmediklerini, şu ana kadar bunu da almak ister misiniz, sorularını reddettiklerini söylediler.

Kasiyerlerle sık sık görüşüyoruz. Kasada yaşanan problemi sorduğumuzda: Bazı ürünlerin fiyatlarına zam geliyor. Anlık olarak değiştirmemiz mümkün olmuyor. Kasadan geçirdekten sonraki fiyatı, raftaki fiyatından daha fazla olabiliyor. Bu durumda müşteriyle tartıştıklarını ve ellerinden bir şey gelmediğini söylediler.

Marketlerin çok daha büyük problemleri var. Biz marketlerle yaptığımız görüşmelerde uzun kasa kuyruklarının onlar için de büyük bir problem olduğunu ve markette her alanda müşteriye ulaşmak istediklerini, müşterilerle anlık, doğrudan ve sürekli bir iletişim eksikliği olduğunu söylediler.

Sizler de bize market alışverişinizdeki problemlerinizi [email protected]’a yazabilirsiniz.

Alışveriş yapanlar ve perakendeciler için nasıl sorunsuz bir deneyim oluşturabiliriz? Biz mevcut tüm problemlere karşılık çözüm önerisi sunuyoruz. Yalnızca ödeme sürecini iyileştirmekle kalmayıp aynı zamanda tüm alışveriş yolculuğunu zenginleştirip daha keyifli hale getiriyoruz.

Ayonvi ile alışveriş sürecinizde toplam fiyatınızı görebilir, anlık indirimleri takip edebilir, ürün aramanızı ve ödeme işleminizi tek bir ekran üzerinden yapabilirsiniz.